Lapis lazuli – kamień do czakry czoła

Od dawien dawna lapis lazuli uznawany jest za kamień magiczny i lekarski.
W starych arabskich przekazach zalecano, by wodą, w której moczył się kawałek tego minerału, przemywać chore oczy. Uważano go również za skuteczny środek na brodawki, kurzajki i inne skórne narośla, np. kłykcie. Podobno wystarczy – w fazie ubywającego Księżyca – pocierać nim przez trzy dni, trzy razy dziennie, chore miejsca, a nieprzyjemna narośl zniknie. Oczywiście po każdej takiej czynności kamień należy starannie umyć pod bieżącą wodą.

Współcześnie terapeuci, wspomagający leczenie wibracjami minerałów, stosują go również w zapaleniach gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych. Niektórzy uważają, że bywa pomocny przy leczeniu raka krtani.

Potwierdzono także jego właściwości uspokajające, ponieważ reguluje pracę tarczycy – łagodzi napięcia i niepokój. Wzmacnia także system limfatyczny, przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn. Ponadto energetyzuje czakram gardła oraz wzmacnia wszystkie meridiany.

Położony na czole sprzyja uzyskaniu jasności umysłu i rozwija wewnętrzną dyscyplinę. Kieruje naszą uwagę do wewnątrz i pozwala czerpać wiedzę z nieskończonych bogactw naszej istoty, a także ułatwia kontakt z naszym duchowym przewodnikiem. Sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na otaczający nas świat i jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć rządzące nim prawa.

Położony na czakrze serca, szybko łagodzi jego zaburzenia, przynosi ulgę i spokój.  Jest również kamieniem prawdziwej przyjaźni – sprzyja powstawaniu harmonii i zrozumienia między ludźmi.”

Źródło:
http://www.czarymary.pl/c_129_588____?page=1&sort=3a
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s