Tygrysie oko – kamień do czakry splotu słonecznego

Kamień alergików. Łagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok.

Daje siłę przebicia! Tygrysie oko jest odmianą kwarcu. Ma złocisty lub złocistobrązowy kolor, jest związany z energia ognia.

Kamień ten uzmysławia nam, ze jedyna pewna rzeczą w świecie jest ruch, zmiana i jedynie dzięki jej akceptacji możemy przeżywać szczęście i poczucie pełni.

Dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własną energie, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania sie tego, co materialne i namacalne.

Energia ta pomaga nam pozbyć sie wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne.

Tygrysie oko wyostrza nasze postrzeganie (również wzrok), na wielu poziomach zaczynamy lepiej dostrzegać, co sie wokół nas dzieje, wzrasta tez nasza zdolność przewidywania. Kamień ten dodaje odwagi w wyrażaniu własnego zdania, wzmacnia wole przetrwania i dążenia do sukcesu.

Ze względu na kolor tygrysie oko jest związane ze splotem słonecznym, wspomaga tez trawienie i leczy z przeziębień. By poprawić wzrok, można kłaść oczyszczone wcześniej kamienie na powieki lub przemywać oczy woda, w której sie moczyły.

Charakterystyczna piękna gra barw tygrysiego oka ma działanie stymulujące. Pobudza do pracy nad emocjami, łagodnie energetyzuje ciało, przynosi radość, zadowolenie i uwolnienie od leku. Sprzyja przejrzystości myśli, skupienie i koncentracja na rzeczach ważnych, a także wzmacnia wole.

Pomaga w ekspresji oraz łatwiejszym wyrażaniu uczuć i myśli. Tygrysie oko przyspiesza strumień energii w organizmie i znosi bariery w jej przepływie. Dzięki temu wzmaga naturalne procesy samo leczenia, a także poprawia krążenia.

Wiadomo również, ze reguluje trawienie i przyswajanie składników odżywczych. Pobudza organizm do wydalania toksycznych substancji oraz znosi dolegliwości spowodowane ogólnym zatruciem ustroju, na przykład ospałość, bóle brzucha i głowy oraz przewlekle zmęczenie.

Kamień położony na splocie słonecznym rozgrzewa ciało, dzięki czemu pomaga likwidować przeziębienie, grypę, anginę i zapalenie płuc. Dodatkowo wzmaga działanie przyjmowanych leków i przyspiesza powrót do zdrowia po ciężkich chorobach. Przyłożony do oczu znosi ich ból i pieczenie spowodowane długa praca przed monitorem komputera, likwiduje cienie i obrzęki oraz poprawia wzrok. Noszony na piersiach łagodzi symptomy astmy, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych oraz alergii objawiającej sie kaszlem, kichaniem i łzawieniem oczu.

Źródło:
http://www.czarymary.pl/p_4163_tygrysie_kamien
Reklamy

One comment on “Tygrysie oko – kamień do czakry splotu słonecznego

  1. Tygrysie oko jest pięknym kamieniem, często niedocenianym. Ale nie zdawałem sobie sprawy, że ma tyle cennych właściwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s