Uleksyt – kamień telewizyjny!

Do moich zbiorów doszedł dziś niezwykły kamień – „Uleksyt”.

Oto i on:

 

Dobre informacje o nim jakie znalazłem:

„Uleksyt jest kamieniem jasnowidzenia, telepatii i intuicji. Otwiera czakrę trzeciego oka, aby przewidywać przyszłe wydarzenia, wiedzieć więcej i zagłębiać się w ważne dla człowieka sprawy, a w szczególności prowadzi do źródeł problemów i wskazuje optymalną drogę do ich rozwiązania. Z tym kamieniem pracuje się dla odczytywania znaczenia snów, a także nawiązania kontaktu z przewodnikami duchowymi i energiami z innych wymiarów. Uleksyt aktywuje intuicję, uwrażliwia na intencje innych ludzi, a także działa jak aktywator wyobraźni i inspiruje rewelacyjne pomysły w biznesie i w praktycznym życiu.”

Polecam źródło: http://www.magicznagaleria.pl/kamien.php?id=875

Trochę informacji ogólnych:

„Uleksyt (ulexyt) też: boranatrokalcyt, tiza, tinkalcyt – minerał spośród gromady boranów. Należy aż do grupy minerałów wybitnie rzadkich.Nazwa pochodzi od czasu nazwiska niemieckiego chemika Georga L. Ulexa.Bardzo nieczęsto tworzy kryształy o pokroju tabliczkowym, listewkowym. Występuje wewnątrz skupieniach włóknistych, promienistych, nerkowatych, bulwiastych. Tworzy naskorupienia. Jest rozsypujący się tudzież przezroczysty. Jest minerałem (niektóre odmiany) występującym wobec postacią długich przezroczystych włókien. Włókna te działają jakim sposobem światłowody, czyniąc chociażby grube próbki minerału przezroczystymi, jakim sposobem patrzy się wewnątrz kierunku włókien. Ze względu na tę właściwość, uleksyt bywa znany jako kamieniem telewizyjnym.Występuje jedynie wewnątrz skałach osadowych, jest produktem ewaporacji wód słonych jezior boranowych. Tworzy się wewnątrz klimacie gorącym tudzież suchym (najczęściej na pustyniach). Najczęściej współwystępuje spośród takimi minerałami jak: halit, boraks rodzimy.Miejsca występowania: Wuj Sam – pustynia Mojave tudzież Dolina Śmierci wewnątrz Kalifornii, Nevada, Utah, Oregon, Teksas, Chile – pustynia Atakama, Peru, Kazachstan, Włochy.ewaporat, borany”

Źródło: http://jubiler.falszywi.pl/uleksyt.php

Oraz tłumaczenie:

„Uleksyt współpracuje z trzecia czakrą oczu. Ułatwia rozwój jasnowidzenia , zdalny podgląd, telepatyczny i przekazywanie umiejętności. Stosowany w leczeniu chorób oczu i pomaga w wygładzaniu skóry… Pobudza wyobraźnię, wnosi obiektywizm do naszego myślenia. Pokazuje nam źródło problemu i jest dobry dla studentów jako pomoc w nauce. Ten kryształ przynosi również kreatywnośc przedsięwzięć biznesowych, rozprasza negatywną energię mentalną. Wyrównuje także ciała subtelne, daje nam możliwość oceny przeciwstawnych punktów widzenia i daje wgląd w takich sytuacjach.”

z strony: http://www.crystalsrocksandgems.com/Healing_Crystals/Ulexite.html

Reklamy

One comment on “Uleksyt – kamień telewizyjny!

  1. Mam go ! pisze:

    Ja też mam ten kamień i nie wiem , czy to kamień półszlachetny czy szlachetny :(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s