Afirmacje

  • Narzędziem zarówno rozwoju osobistego jak i duchowego jest również technika autosugesti. Autosugestia jest to  technika pozwalająca na pracę nad ograniczającymi przekonaniami osoby ją stosującej i polegająca na afirmowaniu.
  • Afirmowanie jest to proces rozwoju osobistego polegający na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, który powoduje podniesienie poczucia własnej wartości i przezwyciężenie ograniczających przekonań.
  • Właśnie te pozytywne twierdzenia nazywamy Afirmacjami.

Tym krótkim opisem można oddać esencję całego procesu.
Lecz informacji jest znacznie więcej! :)

Czym są afirmacje?

Afirmacje to konstruktywne zdania, przepełnione pozytywnym myśleniem. Ukierunkowują i wzmacniają siłę naszych myśli w celu przeprogramowania podświadomego umysłu na zdrowszy tryb pracy. Gdy będziesz powtarzał je systematycznie, przyswoisz je sobie i wpłyną one korzystnie na Ciebie, na Twoje życie i Twoje otoczenie.

Po co afirmować?

„Żyjesz tak, jak myślisz, więc myśl i żyj najpiękniej jak potrafisz.” Sposób, w jaki myślimy, przekłada się na to, co dzieje się w naszym życiu. „Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość.” Jeżeli nasze myśli są przygnębiające i pesymistyczne, również tak odczuwamy całą otaczającą nasz rzeczywistość.

Jak afirmować?

Afirmacje możesz pisać, czytać, śpiewać a nawet malować. Afirmacje możesz mówić do siebie, do lustra i do innych ludzi. O afirmacjach można myśleć a nawet marzyć o nich! Wielką moc ma również usłyszenie naszych afirmacji od innych, ewentualnie możemy słuchać nagranych afirmacji z piękną, wyciszającą muzyką.

Bezpieczeństwo?

Niebezpieczeństwo tej metody polega na tym, że potrzeba przeprogramowania lub zmiany istniejących warunków często wypływa z braku akceptacji obecnego stanu. Intencja afirmacji musi zostać dobrze zrozumiana! Psychika ludzka zawsze dąży do równowagi. Narzucanie jej wartości sprzecznych z wartościami podświadomego umysłu może doprowadzić do zachowań odwrotnych, niż oczekujemy. Dlatego częstą sytuacją jest tak zwane „wyrzucanie” podświadomości. Czyli silna reakcja polegająca na zaprzeczeniu idei, którą chcemy zaprogramować oraz/lub pogłębienie obecnego stanu umysłu. To jest właśnie pierwszy etap przeprogramowania podświadomości. Jest to naturalna odpowiedź organizmu i umysłu na pozytywną myśl. Mogą się również pojawić wspomnienia sytuacji, które kiedyś przeżyłeś.

  • Więc jeśli czujesz „negatywną” reakcję swojego ciała – jest dobrze! Proces przemiany został rozpoczęty!
  • Jeśli czujesz pozytywną reakcję, dobre samopoczucie i pewność siebie, oznacza to, że twoja podświadomość zaakceptowała afirmację. Teraz tylko pozostaje cierpliwie czekać na czas jej realizacji. Ten czas można skrócić powtarzając afirmację i wyobrażając sobie, jak wspaniale jest cieszyć się efektem jej spełnienia.

Jak ułożyć afirmację?

Ułożyć dobrą afirmację nie jest wbrew pozorom tak łatwo. O zasadach i poradach tworzenia własnych afirmacji nie będę się już rozpisywał. W tym celu polecam przeczytać notatki, które będę podsyłał w odpowiedniej kategorii.


 Przeglądaj notatki z kategorii „Afirmacje” >>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s